Kocaeli İzmit'te sütün hijyen eğitimi

Kocaeli'de vatandaşların daha kaliteli ve hijyenik koşullarda sütle buluşması adına önemli bir proje gerçekleştiren İzmit Belediyesi, proje dahilinde S.S. Süverler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerine eğitim veriyor.

Kocaeli İzmit'te sütün hijyen eğitimi
Kocaeli İzmit'te sütün hijyen eğitimi Yalçın AKBULUT
Bu içerik 78 kez okundu.

KOCAELİ (İGFA) - Süt üretiminde kalite standartlarını yükseltmek, sütün sağım hijyenini sağlamak ve süt sığırlarının meme sağlığını korumak amacıyla çalışmalara başlayan İzmit Belediyesi, ilçe sınırlarında süt toplayan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ortaklarına süt sığırları sağım öncesi ve sonrası hijyen malzemesi dağıtımı yaparak bu konuda eğitimlerini sürdürüyor.

Vatandaşların daha kaliteli ve hijyenik koşullarda sütle buluşması adına önemli bir proje gerçekleştiren İzmit Belediyesi, proje dahilinde S.S. Süverler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyelerine eğitim veriyor. Bu kapsamda kooperatifin çalışma alanında üyesi olan mahallelerde ayrı ayrı eğitim ve dağıtım planlaması oluşturuldu. Böğürgen Mahallesi’nin ardından hazırlanan plan dahilinde diğer mahallelerde de malzeme dağıtımı yapılarak eğitim verilmesi hedefleniyor.

 

#süt hijyen#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Çiler'den muhtarlar günü mesajı
Çiler'den muhtarlar günü mesajı