Hürriyet, tahsis talebini yineledi

Başkan Hürriyet, “Büyükakın ile kol kola açılış kurdelesini kesmek isteriz” dedi

Hürriyet, tahsis talebini yineledi
Hürriyet, tahsis talebini yineledi Yalçın AKBULUT
Bu içerik 58 kez okundu.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yıllardır kullanım hakkı İzmit Belediyesi’nde olan Cumhuriyet Parkı ve Kültür Tepesi’nin yeniden tahsisi ile ilgili talebini yineledi. Hürriyet, “Tahsisin yenilenmesi halinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın ile kol kola açılış kurdelesini kesmeyi çok isteriz” dedi. Kullanım hakkı uzun yıllardır İzmit Belediyesi’nde olan Cumhuriyet Parkı’nın yenilenmesiyle ilgili proje hazırlıklarını tamamlayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, yerel basında Cumhuriyet Parkı ve Kültür Tepesi’nin tahsisinin Büyükşehir tarafından yenilenmeyeceğine dair çıkan haberler üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantısında tahsisin yenilenmesini istedi ve sonrasında tahsisin yenilenmesi talebini yineledi.

Hürriyet, tahsis talebini yineledi

“VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYORUZ”

Başkan Hürriyet, “Kültür Tepesi ve Cumhuriyet Parkı alanlarının geçmişte olduğu gibi şimdi de İzmit Belediyesi’ne tahsisinin yenilenmesi talebini yineliyoruz ve ısrarcıyız. Verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Cumhuriyet Parkı’nda yapacağımız yeşili bol düzenlemeler ile parkı eski aile çay bahçesi sıcaklığında bir alana dönüştürme isteğimiz, projemizde yer alan video ve fotoğraflarda görülmektedir. Çalışmalarımızın tüm detaylarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız ile de paylaşmış bulunmaktayız.

Hürriyet, tahsis talebini yineledi

“HİÇBİR ZORLUK ÇIKARMADIK”

İSU’dan alacağımıza karşılık Cumhuriyet Parkı içindeki sanat galerisinin bulunduğu parselleri takas ettik. Nedeni de diğer alanın tahsisi tamamlanınca alanı bütüncül olarak kullanma isteğimizdir. İSU’dan alacağımıza karşılık yaptığımız arsa takasında da, Cedit Projesi içindeki arazimize karşılık yapılan takaslarda da Büyükşehir’in belirlediği rakam ve yerlere hiçbir itiraz getirmeden ne dedilerse kabul ettik. Hiçbir zorluk çıkarmadık.

“ASLA SİYASİ KAYGI GÜTMEYİZ”

Ayrıca hem Kültür Tepesi hem de Cumhuriyet Parkı aynı Gülümse Kafe gibi kaliteli ve uygun hizmet anlayışı ile tüm vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla kullanabileceği sosyal tesis olsun istiyoruz. Çünkü İzmit halkı bunu hak ediyor. Buraların tahsisinin yenilenmesi halinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın ile kol kola açılış kurdelesini kesmeyi çok isteriz. Bu konuda da asla siyasi kaygı gütmeyiz. Yeter ki vatandaşımıza hizmet edelim. Yeter ki sulh yoluyla ve uzlaşma kültürü ile hareket edelim” ifadelerini kullandı.

 

Cumhuriyet Parkı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Kültür Tepesi
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor