Kars’a mevsimin ilk karı yağdı, çobanlar hazırlıksız yakalandı

Kars’ın yüksek kesimlerine ilk kar yağdı, bölgedeki çobanlar hazırlıksız yakalandı.

Kars’a mevsimin ilk karı yağdı, çobanlar hazırlıksız yakalandı
Kars’a mevsimin ilk karı yağdı, çobanlar hazırlıksız yakalandı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 62 kez okundu.

Volkan KARABAĞ

Kars - Göle kara yolu üzerinde merkeze bağlı Boğatepe köyünün yüksek kesimleri yağan karla beyaza büründü. Bölgede hayvan otlatan çobanlar zor durumda kaldılar.

Kars’ta hava sıcaklığının ani düşüşü ile birlikte 2 bin 344 rakımdaki Boğatepe Geçidi'nde yoğun kar yağışı etkili oldu. Dağlarda kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Bölgede koyun sürülerini otlatan Gölbaşı köyünde Erdal Yokuş, “Sabah yağmurun ardından başlayan kar kısa sürede etkili oldu. Koyunları otlattığımız meralar kar altında kaldı. Böyle devam ederse hayvanları erkenden ahırlara almak zorunda kalacağız. Bu da besicileri perişan eder.” dedi.

Göle ilçesinden Kars'a gelen ve bölgede yolcu taşımacılığı yapan şoförler ise lapa lapa yağan karı cep telefonları ile çekerek “Ağır tonajlı araçlar yolda kaldı, tüm sürücüler lütfen dikkatli olun.” uyarısında bulundular.

kars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(1).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(2).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(3).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(4).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(5).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(6).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(7).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(8).jpgkars’a-mevsimin-ilk-kari-yagdi,-cobanlar-hazirliksiz-yakalandi-(9).jpg

Kaynak: Kars’a mevsimin ilk karı yağdı, çobanlar hazırlıksız yakalandı

#Kars kar yağışı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Çiler'den muhtarlar günü mesajı
Çiler'den muhtarlar günü mesajı