Ağçay : Bugün İkinci Karabağ savaşının başladığı günün ilk yıldönümü

Kars Şehit ve Gazi Aileleri  Dernek Başkanı Muhsin Ağçay, otuz yıl boyunca Ermenistan’ın işgali altında kalan Karabağ topraklarını, 44 gün süren savaşın ardından geri alınmasının birinci yılı nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Ağçay : Bugün İkinci Karabağ savaşının başladığı günün ilk yıldönümü
Ağçay : Bugün İkinci Karabağ savaşının başladığı günün ilk yıldönümü Yalçın AKBULUT
Bu içerik 135 kez okundu.

Kars Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Muhsin Ağçay, açıklamasında şu görüşlere yer verdi : “Bugün İkinci Karabağ savaşının başladığı günün ilk yıldönümü. Azerbaycan halkının bugün, savaşta verdiği 2.907 şehidini rahmetle anıyoruz. Gazilerimize de can sağlığı ve uzun ömürler temenni ediyoruz. Dağlık Karabağ ve çevresindeki illeri Ermenistan'ın işgalinden kurtarmak için 27 Eylül'de operasyon başlatan Azerbaycan ordusu, 44 gün süren savaşta hem topraklarını kurtardı hem de Ermenistan ordusuna büyük darbe vurdu. Türkiye Azerbaycan kardeşliğinin en sarsılmaz örneği bu savaşlarda kendini gösterdi. Karabağ topraklarının 44 gün süren savaşın ardından geri alınmasını tebrik ediyoruz.”

Kaynak: Kars Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanı Muhsin Ağçay : Bugün İkinci Karabağ savaşının başladığı günün ilk yıldönümü

#başkan ağçay#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor