“İasos’lu Sanatçılardan, Farkındalık Resim Etkinliği”

İasos Mahalle Meclisi Sözcüsü Hülya Scobie’nin organizasyonunu üstlendiği 20 Eylül’de İasos’da başlayan ve 24 Eylül Cuma günü son bulan “İasos’lu Sanatçılardan, Sanatla Farkındalık Resim Etkinliği” ilgi gördü.

“İasos’lu Sanatçılardan, Farkındalık Resim Etkinliği”
“İasos’lu Sanatçılardan, Farkındalık Resim Etkinliği” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 92 kez okundu.

Etkinliğe Akbük’ten katılan ressam Günnur Aksoy, kişiliğiyle olduğu kadar, güzel gülümsemesi ve yaptığı eserle de gönülleri fethetti.

Dayanışma ruhuyla etkinliğe Güllük’ten katılan sanatçı ressam Türkan Çetin varlığıyla İasos’luları çok mutlu etti. Güllük’te Türkança isimli Art Kafe’nin sahibesi ressamımız İasos farkındalığı için destek vermek üzere Kıyıkışlacık’a geldi ve etkinliğe katıldı. Renkli kişiliği ve tablolarıyla Kıyıkışlacık’a renk kattı..

İasos’lu doğa sever sanatçılar Nuran Erbük, Gülay Gündüz, Mine İncier, Nevin Kadıoğlu, Volkan Han, Filiz Kabakçı, Meryem Alptoğa Uyanıker, Danimarka’lı sanatçılar, Jane Dreisig, Jytte ve Steinar Anderson’nın katılımlarıyla devam eden etkinlik, İasos’da sanatçıları bir araya getirdi.

Sanatçıların etkinlik sırasındaki canlı performanslarını ve yaptıkları eserleri görmek için gelen, “İasos Cennet Kalsın” diyerek halka ve sanatçılara destek veren ziyaretçi sayısı da oldukça kabarıktı

 

 

 

 

Duygular ortak;
Bu güzel cennette Maden Limanına Hayır, İASOS CENNET KALSIN diyorlar!

Dünya mirası eşsiz güzellikteki İasos’a (Muğla Milas’a bağlı Kıyıkışlacık’a) maden yükleme limanı yaparak buraları feldspata boğmak, kadim üretim havzasında zeytinciliği ve balıkçılığı bitirmek, turizmi yok etmek ve Güllük Körfezini sanayileştirmek istiyorlar… Başta İasos-Kıyıkışlacık olmak üzere Güllük Körfezi Halkı bunu istemiyor! Yetkililerin seslerini duyurmaya çalışıyorlar!

İasos Mahalle Meclisi Sözcüsü Hülya Scobie “Dayanışma ruhuyla, Kalpler bu defa da sanatçıların desteği ile birleşti. Resim sanatı ile İasos farkındalığı etkinliğine katılan doğa sever tüm değerli ressamlara, yaşam savunucularına selam olsun… İasos Cennet Kalsın, Maden Limanına Hayır diyen, Resim yapmayı seven amatör/profesyonel doğa sever herkesi bu etkinliğe davetliydi, çağrımıza uyarak etkinliğimize katılan tüm sanatçılara teşekkür ediyoruz” dedi İasos Cennet Kalsın!

 

#İasos’lu Sanatçılar#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Çiler'den muhtarlar günü mesajı
Çiler'den muhtarlar günü mesajı