Kuşadası'nda 4 yavru köpek işkence yapılarak öldürüldü

Kuşadası'nda yer alan Kadınlar Denizi Mahallesi'nde 4 yavru sokak köpeği ölü bulundu. Kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından işkence edilerek öldürülen yavru köpekler için Belediye Başkanı Ömer Günel açıklama yaptı.

Kuşadası'nda 4 yavru köpek işkence yapılarak öldürüldü
Kuşadası'nda 4 yavru köpek işkence yapılarak öldürüldü Yalçın AKBULUT
Bu içerik 54 kez okundu.

DİDİM(İGFA)-  Kuşadası Kadınlar Denizi Mahallesi, Kemer Caddesi üzerindeki Nuri Küçükbayram Parkı çevresinde düzenli olarak besledikleri 4 yavru sokak köpeğinin yerde hareketsiz yattığını gören hayvanseverler durumu Kuşadası Belediyesi'ne bildirdi.

Ölü bulunan yavru köpekler, ihbar sonucu Sağlık İşleri Müdürlüğü "Haybulas" ekipleri tarafından alındı. Sağlık ekipleri, çoban melezi cinsi yavru köpeklerden 3'ünün zehirlenerek öldüğünü, 1'nin de derisinin bedeninden yüzüldüğünü belirledi.

Canilerin yakalanması için bizzat şikayetçi olacağını belirte Başkan Günel, "Bugün akşam saatlerinde üzücü bir haber ile sarsıldık. 4 tane henüz 3 aylık yavru köpek ne yazık ki işkence yapılarak öldürülmüş. Bunu yapan ya da yapanların insanlıktan nasibini almamış cani ruha sahip olduğuna şüphe yok.Kentimizde tüm canlılar yaşam hakkına sahiptir. Dün olduğu bugün de, yarın da Kuşadası Belediye Başkanı ve bu kentin bir ferdi olarak sokak hayvanlarımızın yaşam hakkının savunucusu ve koruyucusu olacağım. 4 yavru köpeği işkence yaparak öldürenlerin yakalanarak adalet önünde hesap vermesi için de bizzat şikayetçi olacağım" dedi.

#kuşadsı 4 yavru köpek öldürüldü#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor