Pastırma yazı sona eriyor

Ülke genelinde bir haftadır mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yerini mevsim normallerine bırakacak. Yurdun batısında yağış hakim olacak.

Pastırma yazı sona eriyor
Pastırma yazı sona eriyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 47 kez okundu.

Türkiye yeni haftada batı bölgelerden başlayarak yağışlı havanın etkisine girecek. Özellikle kıyı kesimlerde sağanak ve yer yer gök gürültü sağanak görülecek. Yağışlı hava salı ve çarşamba günü iç kesimlerde de etkili olacak. Ancak hafta genelinde Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu bölgelerinde yağış beklenmiyor. 3 büyükşehirde de hava sıcaklığında düşüş yaşanacak.

TRT Haber'e değerlendirmelerde bulunan hava tahmin uzmanı Fevzi Burak Tekin, şunları kaydetti; "Yağış ile birlikte salı günü batı kesimlerde çarşamba günü ise ülke genelinde hava sıcaklığında bir düşüş olacak ve ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarına düşecek. Özellikle Trakya ve Çanakkale çevrelerinde yağış göreceğiz. Salı günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, çarşamba günü ise Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Doğu Akdeniz'de sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar olacak.

Salı gününe baktığımızda ise Ankara'da akşam saatlerinde başlayacak yağış çarşamba günü sabah saatlerine kadar aralıklı bir şekilde devam edecek. Salı ve çarşamba günü İstanbul'da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış geçişleri olacak. İzmir'de pazartesi günü parçalı çok bulutlu bir hava hakim. Yine salı ve çarşamba günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek.

#yağmur#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Bakan Koca'dan vaka paylaşımı
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor
Özel Çocuklarımız Önemli Başarılar Elde Ediyor