Advert

Öğrencilere Covid-19 eğitimi

Kocaeli’deki okullarda Covid-19 tedbirlerine ilişkin bilgilendirme eğitimleri devam ediyor

Öğrencilere Covid-19 eğitimi
Öğrencilere Covid-19 eğitimi Yalçın AKBULUT
Bu içerik 68 kez okundu.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un talimatıyla Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Covid-19 tedbirlerine ilişkin Maske – Mesafe- Hijyen konularında okullarda verilen eğitimlere ve alınan tedbirlerin yerinde incelenmesi sürüyor. Bugün de Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy’un katılımıyla  İzmit Evliya Çelebi Kız İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi tedbirleri hakkında bilgilendirme eğitimi verildi.

Öğrencilere Covid-19 eğitimi

Eğitime; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy’un yanı sıra Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Halk Sağlığı Uzman Hekimi Dr. Selim Yüksel ve İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Ebru Çalışkan katıldı.

Eğitim programında ilk olarak öğrencilere Halk Sağlığı Uzman Hekimi Dr. Selim Yüksel tarafından maske, mesafe, hijyen ve aşı konularında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra öğrencilere el yıkama konusunda uygulamalı olarak detaylı bir hijyen eğitimi verildi.

Eğitim; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz ve Halk Sağlığı Uzman Hekimi Dr. Selim Yüksel’in okul idarecileri ile öğretmenlere; okullarda alınacak tedbirlerin ve aşılamanın pandemiyle mücadele çalışmalarındaki önemine ilişkin bilgiler vermesi ve aşılama hakkında merak edilen soruların da cevaplaması ile son buldu.

Covid- 19 Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Mürsel Durmaz Halk Sağlığı Uzman Hekimi Dr. Selim Yüksel İzmit Evliya Çelebi Kız İmam Hatip Lisesi İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan Kocaeli Kocaeli Valisi Seddar Yav
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca, vaka sayısını açıkladı
Bakan Koca, vaka sayısını açıkladı
 “Büyük projeler ancak güçlü  belediye yönetimiyle mümkündür”
“Büyük projeler ancak güçlü belediye yönetimiyle mümkündür”