Geleceğin teminatı özel çocukları eğitim yuvalarında ziyaret eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı. Başkan Sarı, sınıflarında sohbet ettiği özel çocuklara günün anısına bir yüzünde ‘Sevgi Varsa Engel Yoktur’ ve diğer yüzünde bireyin kendi fotoğrafının yer aldığı sihirli bardak hediye etti.

‘HER BİRİMİZİN BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ’
Her yıl 3 Aralık tarihini Dünya Engelliler günü olarak kutladıklarını ve engelli vatandaşların sıkıntılarının daha bir gür sesle gündeme getirilmesine olanak sağladıklarını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;
“Engelli olmanın bir tercih olmadığını bilmemiz, her birimizin bir engelli adayı olduğunu, esas engelin kalplerimizdeki engel olduğunun farkında olmamız ve hatırımızdan bir an olsun çıkarmamamız en büyük sorumluluklarımızdan birisi olmalıdır” dedi.

‘ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR’
Medeniyetlerinde ahlakın her zaman başkalarının gıpta edeceği seviyelerde olduğunu söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasının devamında; “Ancak ne olursa olsun engelli vatandaşlarımızın öncelik hakkı olduğunu ve her birinin başımızın üstünde yeri olduğunu hatırlatmakta fayda bulunmaktadır. İnsanoğlunun getirdiği bütün avantajlar öncelikli olarak engelli vatandaşlarımıza sağlanmalıdır. Unutulmamalıdır ki; Türk- İslam Medeniyetlerinde ahlak her zaman başkalarının gıpta edeceği seviyelerde olmuştur. Ahlakımız gereği de engelli vatandaşlarımızı dışlamanın bir ahlaksızlık olduğu, onları bir yük gibi görmenin haysiyetsizlik olduğunu da açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Bu vesileyle; engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Gününü en içten dileklerimle kutluyor, hayatlarının geri kalanında huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum” diye konuştu.