Engelli bireylere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarına devam eden Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, hizmete açtığı Şehit Yüzbaşı Alper Kalem Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelli dostu olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN OLMALIYIZ’
Engelsiz Yaşam Merkezinin, engelli bireylerin eğitim ve sosyal hayata katılımlarını kolaylaştırmada önemli katkılar sunacağını söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları söyledi;
“Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi yeniledik ve koşullara uygun şekilde engelli vatandaşlarımıza zorluk oluşturmadan onlara hizmet verecek bir yaklaşım içerisinde merkezimizi hizmete sunmuş bulunuyoruz. İçerisinde engelli bireylerimizin konforunu, rahatını ve sosyalleşmelerini kolaylaştıracak her türlü imkana kapı açtık. Vatandaşlarımıza hizmet için koşuyoruz, koşturuyoruz. Birlikte hizmet ediyoruz, bir nebze de olsa onların hayatını kolaylaştırabiliyorsak, hayır dualarını alabiliyorsak bu bize ziyadesi ile yetiyor. Tüm imkânlarımız ve yeni yaşam merkezimiz ile engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin yanındayız. Projemizin hayırlı olmasını diliyor, çok yönlü tarzdaki bu merkezimiz ve daha birçok projemizle Amasya Belediyesi olarak engelli kardeşlerimiz ile ailelerinin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Görevde olduğumuz ve ömrümüz yettiği sürece Cenab-ı Allah bizleri hep böyle hemşehrilerimizin yararına ve hayırlı hizmetlere vesile kılsın inşallah” dedi.