Pandemi tedbirleri nedeniyle çalınamayan kapıları çalarak gönüllere dokunuyor, özlenen samimi iftar programları ile Ramazan ayının bereketini paylaşıyor, kardeşlik ve dayanışma ruhunu yaşatıyor.

İlçe merkezlerinde stant çalışmaları yapılırken, mahallelerde esnaf ve ev ziyaretleriyle 7’den 70’e herkese, her kesime hayırlı ramazanlar diliyor. Stantlarda ve ziyaretlerde hediye edilen, her yıl çoğu esnafın dağıttığı fakat bu yıl ekonomik sıkıntılar nedeniyle bastıramadığı imsakiyeler ise büyük ilgi görüyor.

İlçe ve mahalle teşkilatları bu çalışmaları yürütürken İl Başkanı Reyhan Şengün de ekibiyle birlikte ilçe programları yapıyor. Gidilen ilçede gün boyu yapılan ziyaretlerin ardından ilçe teşkilatıyla iftarda bir araya geliyor. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği iftar programları, Ramazan sevincine gölge düşüren geçim derdi başta olmak üzere gündeme ve geleceğe dair çay sohbetleriyle devam ediyor.

Gittiği her ziyarette ve programda ilgiyle karşılanan Şengün “Dünyayı daha yaşanabilir, hayatı daha kolay ve daha güzel kılmak için gayret gösteriyoruz. Her vatandaş için adil devleti, herkes için adil paylaşımı, hepimiz için insanca yaşamı birlikte kuracağız. Bu düzeni seninle birlikte değiştireceğiz. Ancak seninle olur." diyerek bu ideali gerçekleştirmek üzere tüm kadınları Saadet Partisi’ne davet ediyor.

Bugüne kadar Gebze, Körfez, Karamürsel, İzmit, Gölcük ilçelerinde gerçekleşen ziyaretler ve iftar programları bayrama kadar devam edecek.