KEDFE Başkanı Tekin Dursun, Erzurumluların toplumun hizmetkar olduğunu kaydederek, “Dadaşlar bu ülkenin mihenk taşıdır” dedi. KEDFE’nin Körfez’de bulunan federasyon merkezinde gerçekleşen bayramlaşmaya; MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, KEDFE Kurucu Başkan Gencay Yıldıztekin, OLFED Başkanı Taner Sağlam, OLFED Kurucu Başkanı Murat Güzel, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Dogan, dernek başkanları, iş insanları ve çok sayıda Erzurumlu katıldı.

 

“KOCAELi HALKININ VE DADAŞLARIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, “Dadaşlar bu ülkenin mihenk taşıdır. ‘İyi ki bir araya geldik’ değil, bir araya gelmek zorundayız. Kocaeli için de, Erzurum için de, ülke için de bir araya gelmek zorundayız. Çünkü mazlumların Dadaşlardan, dürüst insanlardan çok büyük beklentisi var. Biz, bu toplumun hizmetkarıyız. Ecdadımız bize büyük sorumluluk yüklemiştir.

 


Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. Tüm Kocaeli halkının ve Dadaşların bayramını kutluyorum. Hep birlikte, kardeşlik içinde, nice huzurlu ve güzel bayramlar diliyorum” dedi. Program sonunda, 25-29 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Erzurum Tanıtım Günleri hakkında bilgilendirmede bulunuldu.