İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü faaliyetleri arasında yer alan İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi (İZGİM) yapmış olduğu çalışmalar ile dikkat çekmeye devam ediyor. Körfez Belediyesi CHP Meclis Üyesi Sevgi Yaman da ziyarette ittiği İZGİM’i çok beğendi.


BAŞARILAR DİLEDİ
Yaman ziyaretinde İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İZGİM çalışmaları hakkında detaylı bilgiler aldı. Sevgi Yaman atölyelerde bulunan girişimci kadınlarla sohbet ederek hayata geçirilen projenin önemine vurgu yaptı. Meclis üyesi İzmit Belediyesini kadınlara destek olmak amacıyla açmış olduğu İZGİM’ den dolayı tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.


“NEZİH VE ÜRETEN BİR MERKEZ”
Körfez Belediyesi CHP Meclis Üyesi Sevgi Yaman ziyarete dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi’nin faaliyete geçirmiş olduğu Kadın Girişimci Merkezindeydim. Psikoloğundan sosyoloğuna diyetisyeninden spor salonuna, merkezi kullandığınızda çocuğunuzu bırakabileceğiniz çocuk bakım odasına ilaveten profesyonelce yapılan seramik atölyesi, keçe dikim atölyesi, deri dikim atölyesi gibi atölyelerin bulunduğu çok sıcak çok nezih üreten ve yine İzmit Belediyesi desteğiyle kadınların ürettikleri ürünleri pazara kolaylıkla ulaştırabildiği eşine benzerine çok rastlayamadığımız bir merkez olmuş. Şanslısın İzmit.”