Bayan Yavuz,  İzmit ilçemizde 1 Gazi ailesiyle hemhal olup, 14 ailenin de yaşadığı sıkıntıyı bire bir gördü, seslerine kulak verip sosyal devlet anlayışının yeşertildiği Kocaeli’mizde Ramazan Bayramı öncesi sıkıntıları giderdi. 

Gazimizin Duaları Alındı

Bayan Yavuz,  ilk olarak Gazimiz İsmail Aköz’ün hanesine misafir olarak, dualarını aldı, Ramazan Bayramlarını kutlayarak, nice bayramlara kavuşma dileklerinde bulundu. 


Bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını soran Bayan Yavuz:  “Gazilerimiz her zaman baş tacımızdır.” diyerek, Mübarek Ramazan ayının huzur ve sağlık içerisinde geçirilmesi temennisinde bulundu.


Bayan Yavuz ziyaretleri ile mutlu olan Vali Yavuz’un selamları ile onurlanan gazimiz: “Ramazan ayında evimize kadar gelerek ziyarette bulundunuz. Çok teşekkür ediyoruz.” diyerek, her zaman yanlarında olup kendilerini yalnız bırakmadıkları için memnuniyetlerini belirttiler.


14 Ailenin Dertleri Dinlendi


Bayan Yavuz daha sonra; engelli, öksüz- yetim, yaşlı ve ihtiyaç sahibi 14 ailenin Ramazan aylarını kutlayarak, Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaçlarına derman oldu.   Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile geçimini sağlayan ailelerin yaşadıkları sıkıntı ve sorunları dinleyen, yerinde inceleyen Bayan Yavuz, gereken ne varsa yapılacağını belirtti.

 

Ziyaretleri esnasında karşılaştığı vatandaşlarla muhabbette bulunan, Ramazan aylarını kutlayan ve kendilerini sevinçle karşılayan çocukların bu sevgilerine karşılıksız kalmayan Bayan Yavuz, onlara çeşitli hediyeler vererek coşkularına ortak oldu.