Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın 'Gençler çorbalar ve su faturaları bizden' sloganıyla hayata geçirdiği üniversite öğrencilerine farkındalık çalışması öğrencilerin takdirini topluyor. İçme suyu ve sıcak çorbadan ücretsiz faydalanan öğrenciler Başkan Sarı ve ekibine teşekkür etti.

 

‘BELEDİYE BAŞKANIMIZ VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’
Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntıların yaşandığı zamanda öğrencilere verilen desteğin takdire şayan olduğunu söyleyen üniversitesi 3. sınıf öğrencisi Devrin Kesen, “Ülkemizin son dönemlerde ekonomik sıkıntılara destek amaçlı Amasya Belediyemizin evde kalan arkadaşlarımıza su faturası için gerekse öğrencilere ücretsiz çorba ikramı ile hayat kurtaran destekleri ile bizlere yardımcı oldu. Bizleri düşünen başta Amasya Belediye Başkanımız Mehmet Sarı ve ekibine teşekkür ediyor, bu uygulamanın ülke çapında da genişlemesini istiyorum” dedi.

Amasya Üniversitesi 3. sınıf öğrencisi Bahar Özel ise, “Amasya Belediyemizin öğrencilerimize sağladığı çorba ikramı ve evde kalan arkadaşlarımıza su faturalarının belediye tarafından karşılanmasından dolayı verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu farkındalık ile gerçekten öğrencilerin ihtiyaçları noktasında desteklemeleri gerçekten takdire şayan bir hizmet emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.