ŞEHZADELER ŞEHRİ GÜZEL AMASYAM
Yalçın AKBULUT

ŞEHZADELER ŞEHRİ GÜZEL AMASYAM

Bu içerik 534 kez okundu.

Amasya'nın yeri benim için ayrı bir özellik taşır herşeyden önce Tekirdede mezarlığında oğlum yatmaktadır.Amasya şehrinde uzun yıllar yaşamanın ve görev  yaptığım bu şehrin insanlarıyla iç içe olmanın gururunu hep yaşamış ve yaşantımda benim için çok özel yeri olduğunu her dost meclisinde konuşmuşumdur. 

Bu nedenle Amasya^ya farklı bir gözle bakmışımdır hep,burada huzur var güzel bir hava var,insana sevecen bakan bir halkı var herşeyden önce asayiş var gürültüsüz meyve ağaçlarının içinde bir yaşam var.

Meslek hayatımın en güzel günlerinin geçtiği bu şehire hayran olmamak elde değil demiştim.Burada doğmamıştım ama benim yaşadığım en güzel şehir olmuştur bu nedenle nufüs kaydımı bile buraya almıştım.

Artık Amasya'lıydım,

Amasya Şehzadeler şehri olarak anılsada , doğal ve tarihi zenginlikleri bol, ışıl ışıl bir şehirdir artık,.

“Işıl ışıl modern bir kent” sloganı ile çalışan bir belediye ve onlara inanan halkının sevgisini aldıklarını gözlenlediğim çok güzel bir görüntü,

Amasya, heybeti ve nezaketi ile şehzadeler gibi dimdik ayaktaydı… Amasya ve Amasyalı için oluşturulan kurallar, Amasyalının yaşam biçimi olmuşturmuş artık.

Bence ülkemin Belediye başkanları birer çalışanının gönderip adım adım gezdirmeliler   Amasya’yı…

Başının da, sonunun da ne kadar temiz, düzenli, sakin ve huzur verici olduğunu görmeliler.

Amasya’da önceliğin insan olduğuna, şahit olsunlar ki yeşil alanların betona çevrildiği değil,her bir karışın yeşile boyandığı bir Amasya görsünler…

Ortasından akan yeşilırmağın verdiği güzellikle her iki yanının dağlarla çevrili olması güneşin batışının bile ayrı güzelliğe olduğunu yaşasınlar.

Güneşin artık batışı bile  Yeşilırmak üzerinde adete dans edercesine Fotoğraf sanatçılarına bile  çok sevdikleri görüntüyü adete altın tepside sunmaya çalıştığını görsünler.

Ne varsa… Güzellikler, çirkinler…yok artık tertemiz Amasya’ya yaşamak varmışi

Güzel insanların güzel şehri iyiki seni yaşamışım ve ölünceye kadar da yaşayacağım.Öldüğümüzde de zaten tekirdede bizi bekliyor...

Sağlıcakla kal güzel Amasyam...

DİĞER YAZILAR
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı