AdvertAdvert
20 YIL OLDU BABAM
Yalçın AKBULUT

20 YIL OLDU BABAM

Bu içerik 535 kez okundu.

20 yıl önceydi Ayvalık'ta ki evimizdeydin acele ediyordun bir an evvel evimize gidelim oğlum kalorifer petekleri takılacak diye ama çok ısrarımıza rağmen durmadın gittin bir hafta sürmedi acı haberi ilettiler bana  babamız artık yoktu kaybetmiştik onu artık Derince mezarlığı ikinci evimiz olacaktı onu orda ziyaret edecektik ne kadar kötü değil mi?

 Bu yazıyı yazarken  bile gözlerimde nemli bir yaş kalbimde sızın hiç eksik olmadı babam,Seni andım, gözlerim doldu yine BABAM. İçime bir kor düştü, yüreğim yandı,Bak torunların büyüdü üniversite bitirdiler,evlendiler,onlarında çocukları oldu ama sen bunları görmedin senin yerine çocukların gözlüyor baba.. Sana dua ettim, senin için tuttum dileğimi. Keşke yanımda olsan, keşke tutabilsem o ellerini.

Ben kendimi avutuyorum, yoksun bilirim dönemezsin.. Dünyaya elveda desende yüreğimdesin, ölemezsin..Bak 27 Ekim 2001 den tam 20  yıl geçmiş,  nasıl gelip geçti,düzen hiç değişmedi ,görmediğin pandemi çok canlar aldı. 65 yaşa sokağa çıkmayın dediler bizleri toplumdan tecrit ettiler garibanlar öldü zenginler yazlıklarında köşklerinde sefa sürdüler.Ama bizim   tek eksiğimiz sendin artık oturduğun ev bile yabancını evi gibi geliyor gelince bizleri bahçede beklerdin artık bekleyenizmiz yok baba anamda yaşlandı oda destekle yaşıyor  emanetin  başımızın tacı ona gözümüz gibi baktığımızdan emin ol,facelerde resimlerin öğrencilerin tarafından yayınlanıyor seninle gururlanıyoruz eli öpülesi öğretmenlerden olduğun için senin adına çocukların olarak leke sürmedik vede sürmeyeceğiz mekanın cennet olsun can babam..tüm babalarında gününü en iyi dileklerimle kutluyorum şehti babalarını ellerinden öpüyorum,oğullarımında babalar gününü kutluyor saygılar sunuyorum..

 

DİĞER YAZILAR
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Kocaeli basını, güçlü ve etkin yapısıyla şehrimizin gurur kaynağıdır
Başkan Büyükakın; Kocaeli basını, güçlü ve etkin yapısıyla şehrimizin gurur kaynağıdır
SARI: “DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİ SİZLERDEN ÖĞRENİYORUZ”
SARI: “DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİ SİZLERDEN ÖĞRENİYORUZ”