Gazilerimiz bizim yaşam kaynağımız
Yalçın AKBULUT

Gazilerimiz bizim yaşam kaynağımız

Bu içerik 24 kez okundu.

Bu günümüzde vatana sahip çıkarak şehadete ulaşan şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmayacağımız ve gelecek nesillere taşınabilmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğizden emin olsunlar.

Ülkemizin her karış toprağına terlerini ve kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri olan Gazilerimiz içinde devletimiz tarafından 19 Eylülü Gaziler günü olarak kutlamaktan onur ve şeref duymaktayız.Çünkü bugün Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'e 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisince Gazilik ünvanının .verildiği gün olması nedeniyle çok büyük anlam taşıdığı bir gerçektir.

Bizler Çnakkalede,Dumlupınar'da Antep'te Maraş'ta bu ülke için toprağa düşen şehitlerden kalan bu milletin çocuklarını Gazi diye yüreğimize bastığımız gündür.

Cumhuriyet kurulduktan sonrada ülkemizde çeşitli terör örgütlerinin sınırlarımıza ve insanlarımıza yapılan saldırılar sonucu şehit olan ülke çocuklarının yaralı olarak kurtulan silah arkadaşlarının gazilik aldığı günde diğer gazilerimizle birleştiği gündür Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Al Bayrağımızın özgürce dalgalanması, istiklalimiz ve cennet vatanımız uğruna cepheden cepheye koşan ve şehit olmayı göze alan Gazilerimiz, cesaretin ve fedakârlığın sembolleri, ülkemizin medarı iftiharıdır. Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilerek bu günlere kadar ulaşılmıştır.t Bize miras bıraktıkları Cumhuriyetimizi birlik ve bütünlük içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere mukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor,Gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler dilerken bu ülke için şehid olan vatan evlatlarınada Allahtan rahmet diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Çiler'den muhtarlar günü mesajı
Çiler'den muhtarlar günü mesajı