Huzurlu ve barış içinde yaşayalım
Yalçın AKBULUT

Huzurlu ve barış içinde yaşayalım

Bu içerik 318 kez okundu.

Her şeyi yapabililecek kapasitesi vardır insanın ama nedense istediklerini ancak yapar.Oysaki hayatta yapabileceklerimiz sıraya koysak çok şeyler başardığımızı göreceğiz ama nafile çünkü insan oğlu bunu en son düşünür.Hayat bizim için o kadar zorki,yaşamla ölüm arasında kısacık bir zamanı nedense kin ve düşmalık üzerine kurmuşuz

İnsanlara bazen ne derseniz deyin o sadece duymak istediğini ve yapmak istediğini yapar çünkü onun doğruları odur onu kimse o fikrinden vazgeçiremez.Siyasette öyle değilmi insanlar bir şeyi tututular mı  onu değiştirebilene aşk olsun.A partisini destekleyenler adete B partisini destekleyenlere  koca yeryüzünde bu kin tutmazlar mı? Bu nefret nedir?anlamak mümkün değildir.İnsanlar her şeyi kendileri için düşünürler,neden aslında bende hatalıyım demezler bunu öğrenmek çok zordur.

Bazı insanların gerçekler karşısında gözleri kör ve kulakları sağırdır! Bakarlar bakarlar ama göremezler, işitirler  ama duyamazlar! Çünkü onun egosu bunu yapmaya engeldir.

Oysa ki hayatımızdaki öncelikleri sıraya koyarak yaşamımızı buna göre dizayn etsek ne kadar mutlu olduğumuzu göreceğiz ama ne fayda,.yaşadığım ortamda adete etrafımı bir düşman sarmış gibi nedir bu öfke,
Bakın dört mevsimi nasıl yaşadığımızı görün buzlu karlı dağlara bakın kış güneşini bile görse erimeye başlıyor demekki dostluk eli kadar güzel bir şeyin olmadığını biraz düşünseniz düşmanlığın hiçte faydasının olmadığını göreceksiniz.yarınımızın ne olacağını bilemeyiz güneşin doğuşunu her zaman görme şansınız olmayabilir.

Dost kazanıp onlarla daha fazla zaman geçirmenin yollarını arayın aksi halde yolun kısalığını anlayamayacaksınız bile,hayatımızı organize ettiğimizde çok daha huzurlu ve barış içinde yaşayacağımıza emin olmalısınız aksi halde son pişmanlığın hiç fayda vermeyeceğini keşke son bir kez görseydim,diyerek günah çıkarır olacağınıza eminim.
Ama geçmiş ola o artık yok.....

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Başkan Büyükakın; Muhtarlarımız gören gözümüz, duyan kulağımızdır
Çiler'den muhtarlar günü mesajı
Çiler'den muhtarlar günü mesajı