x_akbulut @ hotmail.com

Ben baştan kendi görüşümü açıkca beyan edeyim beni dolandıran insanı ben nasıl affedeyim,bana iftira atanı ben nasıl affedeyim,bu nedenle ben affedici olamam çünkü hayatım boyunca yaptığım iyiylik ve dürüstlüğüm bunun tek sembolu oldu eğer taviz verirsem kendimi inkar etmiş olmam mı?

Başkalarını affetmek huzur ve sağlık için gerekliyse sağlıklı bir yaşantı içinde iseniz belkide sizi inciten insanı affedebilirsiniz bu tamamen size kalmış bir şey olmalı.

Fakat içinizde ki his ben bu kişiyi affedebilirim diye seni düşündürüyor sa onu affedebilmek için ona karşı olan yargılarını tekrar gözden geçirmeniz de fayda olduğunu düşünmekteyim.

Çünkü affettiğiniz kişiyle tekrar olduğunuz ortamlarda olacağınız için bu son kez düşünmede faydalı olacağı inancındayım.

Çünkü o kişi sizi yine tatlı dili ile zehirleyip ağına kesin olarak düşürecektir.

Bu nedenle ben kendi acımdam aldığım dersler dorultusunda olduğumdan bu tür hareketler içine girmeyeceğim.

Oysa affetmek çok iyi bir şeydir çünkü insan ömrü iki kaşın arası kadar bir şeydir,o kayıbın ardından ah vah etmemek için inciten insanları affetmek belki doğrudur,ama affetsek bile aynı ortama girmemeyi özen göstererek daha ciddi ilişkiler içinde olmakta ben kendi acımdan yarar görmekteyim.

Ben mesala bugün özgür fikrim ile diyorum ki bugün çok keyifli bile olsam beni kırdınız incittiniz benden uzak kalmak şartı ile sizleri affedebilirim.Ama sizlere olan düşüncemin değişmediğini de peşinen bilmenizi istiyorum.

 Hayatın bütün iyilikleri sizinle olsun” diyorum. Ama lütfen artık benden uzak durun bu arada başkalarınıda kırıp dökmeyin.