x_akbulut @ hotmail.com

 

Güçlü kadının değerini mücevherle ölçmek mümkün değildir. Onun içindir ki hayatımıza yön verenler de kadınlardır. Onlar hayatları boyunca kendilerine yapılan kötülüklere yine de iyilikle veren en güzel insanlardır.

Dünya üzerinde tüm kadınlar evine hizmet etmek eşine ve çocuklarına hizmet etmeyi adete tanrının bir lütfu olarak görürüler. Onun içindir ki kin tutmayan kadın gurur yapmadığı gibi evinde hep alçakgönüllüdür.

İki lokma ekmeğini yuvasında eşi ve çocuklarıyla paylaşmanın mutluluğunu tadan tek insandır bence kadın, her durumda ne tür zorluk olursa olsun yuvası için sevgi ve umutla her şeye dayanır. Ne olursa olsun evinin içine güzel günlerinde geleceğine inanır.

O inançtır zaten yuvanın dişi kuş tarafından ayakta kalmasını sağlayan, hayatını hep kendi başına yönlendirir onun yaşamında sağlık öncelik sırayı aldığı gibi evinde de tertip ve düzenin olmasına özen gösterir.

Evinde  başarılı, sevinçli ve sevgi dolu bir yaşam düşler başka şeyi istemez.

En  fazla zamanını evine ve aile fertlerine ayırır onun için en kutsal yer evidir, birçok konu onun için çok önemlidir, kafa yorması  gereken konuları dikkate alırken  hayatında  acılık, huzursuzluk, mutsuzluk ve en önemlisi bunların hepsine neden olan düzensizlik olmaması için adete çırpınır durur.

O artık  yaşam amacı evinin içine  koyduğu hedefleri artık bir kanun gibi görür. Kolay unutur ve rüzgar hangi yönden eserse, ortam her nasılsa, duygularımız bizi nereye çekerse savrulup perişan olmanın da önünü keser.

O önce koyduğu kurallara ile oturur önceliklerini  gözden geçirir,  yeni başlangıçlarla hayatlarında sağladığı öz güvenle  düzenli ve meyve veren bir yaşam için üzerine  düşen adımı attığı inancıyla yuvasında ailesiyle birlikte bir yaşamı kurduğu için artık mutludur, kısacası evin direğidir kadın saygı ve hürmeti hiç eksik etmeyelim.